?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Flag Next Entry
Приватна фірма голови Нацгенства по Євро-2012 претендує на 3 мільярди нацпроекту «Якісна вода»
Наші Гроші
nashigroshi

Володимир Георгієвич Ковалевський

Головним натхненником проекту «Якісна вода» виступає ПП «Р.В.Ц.», яке продає артезіанську воду під торговою маркою «Ключ здоровья». До складу засновників цієї фірми входить Володимир Ковалевський, директор Нацагентства з питань Євро-2012 та  реалізації інфраструктурних проектів. Про це пише Тетяно Ніколаєнко в «Українській правді».

Національний проект «Якісна вода» передбачає розміщення автоматів по продажу артезіанської води у 15 містах: Алчевську, Дніпропетровську, Харкові, Херсоні, Києві, Луганську, Луцьку, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Рівному, Тернополі, Вінниці, Запоріжжі, Житомирі. Попередня вартість води з водоматів має скласти 40 копійок за літр.

Загальний обсяг інвестицій, необхідних для впровадження проекту становить 3 мільярди гривень. Частка витрат за рахунок державного бюджету – до 35%.

Натхненником нацпроекту є донецька компанія «Р.В.Ц.». Представник фірми депутат Донецької облради Микола Доноха є консультантом нацпроекту.

Ковалевському з кінця 2010 року належить 30% статутного капіталу ПП «Р.В.Ц.», в який він ввійшов після призначення з подачі віце-премєра Бориса Колеснікова директором Нацагентства. Раніше Ковалевський працював в структурах ФК «Шахтар» Ріната Ахметова. Його партнеркою в «РВЦ» виступає Аліна Доноха – багаторічна власниця фірми, що займається  продажем питної води в Донецькій області.

Проект почав реалізовуватись Держагентством з питань інвестицій Владислав Каськіва в 2011 році. На початку 2012 року за 436 тис євро  розробку бізнес-плану «Якісної води»  було замовлено німецькій фірмі «Eco-Holz Vertriebs GmbH» (ТОВ «Еко-Гольц Фертрібс ГмбХ»), пов’язаній з російськими торгівцями деревиною.

Кілька років тому росіяни мали великий скандал через програму очистки питної води. «Чиста вода» – це був партійний проект «Єдиної Росії», ініційований тодішнім спікером Держдуми Борисом Гризловим на з’їзді партії 2 грудня 2006 року. З 2008 ця програма перетворилася на державну з кошторисом 20 мільярдів рублів на рік.

Переможцем конкурсів «Єдиної Росії» за програмою «Чиста вода» став такий собі професор Петрик, який начебто винайшов нанофільтри для води. Ці фільтри масово використовувалися в федеральній програмі, поки не з’ясувалося, що ніякої користі від них немає. Що фільтри лише руйнували структуру води, і замість «Живої води», як було написано на пляшці, виходила мертва. В Росії вибухнув шалений скандал.

Гризлова звинуватили у тому, що він мав спільний бізнес з Петриком і відмивав таким чином бюджетні кошти. В Держдумі навіть створили слідчу комісію з цього приводу. Після перевірки Роспотребнадзора з’ясувалося, що воду після фільтрів Петрика пити можна, але ніяких наночасток у ній немає. Програму після того передали «Російському водному товариству».

Add to Bookmarks
Опубліковано на НАШІ ГРОШІ. Коментарі приймаються.


Comments Disabled:

Comments have been disabled for this post.