?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Flag Next Entry
Держава молитвами «регіонала» за 27 мільйонів відреставрує церкву УПЦ МП в його окрузі
Наші Гроші
nashigroshi

Управління капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації 30 серпня за результатами тендеру уклало з ПАТ «Львів-Реставрація» угоду на реставрацію Троїцького собору в місті Новомосковськ. Вартість угоди склала 27,21 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

В рамках реставрації планується укріплення собору за рахунок ремонту опорних балок та встановлення підтримуючих металоконструкцій в інтер’єрі собору. Окрім того реставрують дзвіницю, дерев’яну підлогу, дах та купол, замінять вікна на дерев’яні зі склопакетами, відтворять іконостас, хрести та ківорій. Ззовні – облицюють наново фасади, всередині – влаштують освітлення й опалення. Також планують відремонтувати будинок священика та влаштувати територію довкола собору (огорожа, зелені насадження, газон, квітники, лавки).

Реставрація храму фінансується з державного бюджету і має бути завершена до вересня 2014р.

Місто Новомосковськ належить до 38-го виборчого округу, за котрим на прийдешніх парламентських виборах балотується до Верховної Ради чинний народний депутат від Партії Регіонів Микола Солошенко. Місцеві ЗМІ повідомляди, пошуком коштів для реконструкції храму займались Солошенко та губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул. Раніше Солошенко вже відкривав куплені за державний кошт дитячі майданчики в Новомосковську і в рамках власної «Медичної програми» дарував міській станції медичної допомоги п’ять машин швидкої допомоги. При цьому доходи народного депутата складаються лише з зарплатні, а власного бізнесу він нібито не має.

Повністю дерев’яний Троїцький собор було споруджено у 1772-1778 роках без жодного цвяха. Унікальність архітектурної ідеї Собору полягає у розташуванні 9 веж-куполів. На храм можна дивитися з будь-якого боку та під будь-яким кутом, та все одно буде видно лише вісім куполів із дев’яти. Сьогодні храм у передаварійному стані, востаннє його ремонтували понад сто років тому. В радянські часи у його приміщенні влаштували склад, і цей факт був узятий за основу для відомого роману Олеся Гончара «Собор». Наразі в соборі функціонує чинний храм Української православної церкви Московського патріархату.

Нагадаємо, останніми роками коштом державного бюджету в Україні ремонтують кілька церков. В тому числі реконструкція споруд Київо-Печерської Лаври коштує вже 220,12 млн грн. Також Міноборони замовило будівництво храму для військової частини в центрі Києва.

Add to Bookmarks
Опубліковано на НАШІ ГРОШІ. Коментарі приймаються.


Comments Disabled:

Comments have been disabled for this post.